SILVER & METAL / Silver / Bowl with foot 10007096
nr 1000 7096
BOWL WITH FOOT
silver gilt, Bremen, Germany, stämplad Gottlin, ca 1910, diameter: 23 cm, height: 17 cm, weight: 634 gr, senare glasinsats.
förgyllt silver, Bremen, Tyskland, stämplad Gottlin, ca 1910, diameter: 23 cm, höjd: 17 cm, vikt: 634 gr
Condition: senare glasinsats
3000
SEK 2000
Monday December 14 2015
at 20:27:49
14/12 20:22:49
- Thema-auction
Dec 14
Silver
Read more about Silver